Cyklodrak Stříbro

Klub Amatérských Cyklistů města Stříbro

Kalendář

Jekilmaraton

Mluvit o počasí? Jako poslouchat přeskakující gramofonovou desku. Opět se nezdařilo, ba dokonce ronilo jemné krůpěje po celý den. Přesto se na start odvážilo až překvapivě 32 závodníků. Dokonce ze vzdáleného Rakovníku, ale nám známý, Petr Špička. Na závodníky čekala trať dlouhá cca 52 km v rozmanitém terénu, poznamenaného zmiňovaným zvlhčením. Organizačně vše klapalo suprově a tak bylo možné odstartovat v předepsaném čase.
"START"
První 2 km po rovině s mnohačetnýma zatáčkama, uběhly rychle. Pak se začíná terén postupně zvlňovat a celé závodní pole pěkně natahovat a třídit dle výkonnosti. Jen to ze začátku nepřepálit, aby nedošlo ke kolapsu. Ještě je cíl daleko. Nejprve míjíme Výrovský rybník, připomínající předchozí závod (Výrovský triatlon) i osadu Výrov, abychom postupně po známé cyklostezce projeli Prostiboří a Darmyšlí. Tady začíná skutečný terén zvrásněný mnohými stoupáními v chráněné krajiné oblatti SEDMIHOŘÍ. Téměř za polovinou trasy v nejzašší části projíždíme kontrolou, kde je možné občerstvit se a doplnit tekutiny. Pak ještě pokračujeme několik kilometrů, touto nádhernou lokalitou, až k Racovu, odpočinkovým sjezdem. Tady definitivně opouštímeSedmihoří a po asfaltové silnici hrubší kvality, pokračujeme do Starého Sedla. Odtud po cyklostezce směrem k vodojemu všechny opět čekají rozmanitá stoupání a klesání až zpět do obce Borovany. Tyto jsme již měli možnost minout na zhruba 10-tém kilometru. Nyní je ale projíždíme, abychom navázali na trasu v opačném směru. Všem je nyní jasně, že do cíle zbývá jen 10 km. Každý se pokouší vydat ze sebe maximum, aby vylepšil svou pozici v cíly. Jsou to nejdelší kilometry závodu. Konečně "cíl".
Všichni vypadají stejně, poznamenaní blátivou nadílkou. Jako by zde probíhali závody blátivců, než cyklistů na horských kolech. Však po důkladné očistě v blízkém potoku, se opět klubají závodníci a k poznání jsou i jejich stroje. Odměnou, kromě šťastně dokončeného závodu je pak vynikající občerstvení ve formě guláše a nápoje, nejčastěji pivka, ať už alkoholického, či nealko. Nechybějí ani nakrájené kousky melounu k načerpání tekutin a cukru.

Co dodat nazávěr?
Na vzdory nepříznivému počasí, to bylo ve Skviřínu na 1. ročníku "Jekilmaratonu" super. Pochvala patří nejen kuchaři, ale i organizátorům a všem jež se starali o skvělý chod programu závodu. Děkujeme moc... 
Nutno i poděkovat všem závodníkům, jež se nezalekli nepřízně počasí a přijeli si zazávodit.
Díky ...díky... díky.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.