Cyklodrak Stříbro

Klub Amatérských Cyklistů města Stříbro

Kalendář

Výrovský triatlon

Výrovský triaton 2009 - 4. 7. 2009

Pomalu se to letos stává pravidlem. Počasí před závodem dává najevo, že soutěží, které pořádá náš klub Cyklodrak Stříbro, se mohou zúčastnit jen ti nejodolnější. Nejinak tomu bylo i v den Výrovského triatlonu 4. 7. 2009, kdy zdánlivě letní modrou oblohu do 8:30-ti vystřídala hodinová bouře s vydatnými srážkami. A bylo zaděláno na těžší terén pro cyklistickou a běžeckou část. Voda byla letos skvělá natolik, že málokomu se po plavecké části, z ní chtělo do další disciplíny, která následovala.

Kolo. Po projetí prvního okruhu bylo na závodnících znatelné, jak asi vypadá trasa cyklistické části, ztížená zmíněnými srážkami. Voda v botách, bláto, odlétající z kola ulpělo na všem co mu stálo v cestě, takže po příjezdu do depa to vypadalo, jako při soutěži „bahenní koupele s kolem“. Ani bouřka s tak vydatnou sprchou, která se přehnala v odlehlé lesní části u Borovan, kdy závodnící absolovovali poslední okruh, nepomohla a bláto ze závodníků nesmyla.

Běžecká část se však odvíjela v lokalitě, kde to vypadalo, že zde nepadla jediná kapka. A skutečně. Těmto místům okolo Brodu u Stříbra, jako by se mraky vyhýbaly.

Sečteno a podtrženo. Letošního ročníku se účastnili skutečně ti nejodolnější a nejodvážnější i když v omezeném počtu 18-ti soutěžících. Absolutně zvítězili: první Jan Bíba - SV Baník Stříbro, obhájil tak loňské prvenství, druhý Ivan David - Cyklodrak Stříbro (vítěz - Veteráni A) a třetí Jiří Leško - Cyklodrak Stříbro.

B L A H O P Ř E J E M E....

Ovšem  v  letošním ročníku  Výrovského triatlonu 2009, zvítězili všichni, kdož se na start postavili a závod dokončili. Jim patří také G R A T U L A C E....

Zvláštní poděkování pak pořadatelům, časoměřičům, rozhodčím: Míše Kučíkové, Nadě Zíkové, Karlu Ganajovi, Jardovi Kotkovi. Také Milanovi Šrámkovi senioru, který zajišťoval záchrannou pomoc se svou lodí v plavecké části. A jistě i Lubošovi Totzauerovi za zajištění, opět, vynikajícího občerstvení. A samozřejmě všem, kteří se podíleli na úpravě a vyznačení tras závodu pod taktovkou ředitele závodu Janem Horou. Nelze však opomenout ani město Kladruby, které nám, jako každoročně, umožnilo použít tyto překrásné lokality k pořádání Výrovského triatlonu a úplně nakonec bez užasné divácké kulisy by závody neměly tu skvělou atmosféru ....Všem patří vřelé Díky , Díky , Díky....

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.